Reagovanje (II)
ODGOVOR NAŠEG SARADNIKA JONA J MONĆANA NA PISMO TOMISLAVA SAVATOVIĆA OBJAVLJENOG 11. JANUARA
Alibunar, 12. januar 2021.
Poštovani gospodine Savatović, povodom Vašeg pisma redakciji, vezano za tekst „Policija sprečila incident” od 4. januara, zahvaljujem se na iskazanoj pažnji i razumevanju, a vezano za događaj od 2. januara 2021. u Deliblatskoj peščari, o čemu sam pisao.
Sve navode koje ste izneli ja prihvatam i vidim da sam u celini sačinio korektnu informaciju. Prihvatam i Vaše upozorenje o bespravno podignutim objektima, što nije bila tema mog izveštavanja. Pokušaću u narednom periodu da saznam više o tome, ako mi redakcija dozvoli, kao i da proverim ko ima prednost kupovine nekretnina u zaštićenoj prirodnoj zoni - privatno lice ili zaduženi staralac za celo okruženje.
U celini je najvažnije da je policija sprečila incident i, što sam saznao ovih dana, da u Deliblatskoj peščari ima mesta za mnoge stočare koji to žele. Iskreno svima njima ja se divim, jer su to vredni ljudi. Zamislite samo da oni tokom leta za svaku kravu i par ovaca moraju obezbediti oko 100 litara pitke vode. Vi stočari značajno možete učestvovati u sprečavanju širenja žbunja, što sam se uverio tokom proteklih 10 godina prateći prisustvo farmera Radojevića na ovim prostorima.
Želim Vam kao mladom stočaru uspeh u poslu i da ostvarite saradnju i poverenje sa Radojevićima u čiji objekat ste upali sa ovcama i što je bio povod za incident. Pokrajinski zavod za zaštitu životne sredine Vama je izdao rešenje za napasanje krava na ime Milan Savatović (?), da li je to ili ne greška, Vi sigurno znate.
Za moju redakciju pisanje o sprečenom incidentu uz pomoć policije je završeno, a ako dobijem zadatak baviću se imovinom i objektima na Deliblatskoj peščari koji nisu vlasništvo „Vojvodinašuma”.
--- Pregled Cena Žitarica ---
---> KLIKNITE OVDE! <---